Technical Articles

مقالات فنی

هود بازویی (هود مفصلی)
 

هود بازویی (هود مفصلی)

هود بازویی (هود مفصلی) وسیله‌ای است که توسط آن امکان تخلیه محلی (Local extraction) بخارات مضر و یا گرد غبار حاصل از فرآیندهای شیمیایی و یا فیزیکی فرآهم می گردد. این دسته از هودها بسیار انعطاف پذیر بوده و با استفاده از شکل خاص هندسی اجزاء آن (مفصل، بازوها و کلاهک) می توان براحتی بخارات و گرد و غبار را به دام انداخته و از محیط کاری خارج نمود.

هودهای بازویی (هود مفصلی) نسخه کوچک تر و ساده تری از هود شیمیایی هستند که برای محافظت از کاربران در برابر بخارات و گازهای سمی و خطرناک به کار می روند. هود بازویی، شامل سه بخش اصلی است: بازوی هود، محفظه بسته، و سیستم تهویه. بازوی هود شامل یک پایه و یک بازوی قابل حرکت است که به سطح کار متصل می شود. محفظه بسته برای حفظ بخارات و گازهای شیمیایی تولید شده در طول آزمایش ها طراحی شده است. سیستم تهویه هوا، هوا و بخارات را از سطح کار جمع آوری کرده و آن ها را به خارج از آزمایشگاه یا از طریق یک سیستم فیلتراسیون که مواد مضر را از هوا حذف می کند،

هودهای بازویی معمولاً برای استفاده در آزمایشگاه های کوچک و متوسط مناسب هستند و در مقایسه با هود شیمیایی، به دلیل سادگی ساختار، انعطاف پذیری بیشتری در مورد محل قرارگیری آن ها دارند. هود بازویی، به عنوان یک ابزار ایمنی، می تواند برای محافظت از کاربران در برابر مواد شیمیایی خطرناک، مانند اسیدها، بازها، حلال های آلی و سایر مواد شیمیایی خطرناک استفاده شود.
هودهای بازویی با توجه به محل مصرف معمولا در اقطار 50، 63، 75 و یا 110 میلی متر تولید می شوند. جهت مشاهده محصولات هود بازویی به لینک ذیل مراجعه فرمائید.

> لینک مشاهده محصولات

تصاویر
  • هود بازویی (هود مفصلی)
  • هود بازویی (هود مفصلی)
  • هود بازویی (هود مفصلی)
  • هود بازویی (هود مفصلی)
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

برای مشاهده آخرین اخبار و اطلاعیه ها عضو خبرنامه سایت شوید

  • پترونیک
آدرس

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 36، ساختمان سینا، واحد 4 ،کدپستی: ۱۹۹۸۸۱۳۳۸۵

شماره‌های تماس

شماره‌های تماس:

021-88681088 و 88681872-021

ایمیل
ایمیل: info@petronic.ir

درباره پترونیک

شرکت مهندسی پترونیک صنعت (سهامی خاص) با هدف ایجاد توانایی در تجهیز کامل آزمایشگاه ها و سایت های آزمایشگاهی مبتنی بر اصول فنی و ایمنی بگونه ای که موجبات عملکرد صحیح آزمایشگاه ها را فراهم آورده و به تبع آن دقت در خروجی های آنها را تضمین نماید تاسیس گردید.

بیشتر بخوانید

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی پترونیک صنعت می باشد. | حریم خصوصی

|