News & Events

اخبار و رویدادها

پیشگیری از انفجار کپسول‌ گاز در مراکز آزمایشگاهی، درمانی و صنعتی
چهارشنبه، 05 بهمن 1401 | Article Rating
 

پیشگیری از انفجار کپسول‌ گاز در مراکز آزمایشگاهی، درمانی و صنعتی

این روزها متاسفانه شاهد حوادث ناگوار به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در خصوص نگهداری کپسول های گاز بویژه کپسول های گازهای آتشگیر (هیدروژن و استیلن) و گازهای اکسید کننده (اکسیژن و نیتروزاکساید) در مراکز فوق الذکر هستیم. معمولا این حوادث به دلیل انتقال نا ایمن کپسول ها به داخل فضاهای کاری مراکز و نیز عدم استفاده از کابینت های مخصوص و ضد آتش نگهداری کپسول و سیلندرهای گاز اتفاق می افتد. اصولا نگهداری و ذخیره سازی کپسول های گازها حتی گازهای خنثی و غیر واکنش پذیر مستلزم رعایت نکات ایمنی و نیز استفاده از تجهیزات تخصصی در این زمینه است. در شرایط نرمال توصیه می گردد کپسول های گاز (از هر نوع) خارج از فضاهای مسقف مراکز آزمایشگاهی، درمانی، تحقیقاتی و صنعتی نگهداری گردند ولی در بسیاری از مراکز به دلایل گوناگون مانند عدم وجود فضای مناسب و کافی در بیرون ساختمان، تردد بالا در محوطه های بیرونی ساختمانها، عدم امکان عبور لوله ها و نیز اجرای پایپینگ و تیوبینگ مناسب انتقال گاز به داخل فضاهای کاری بواسطه عدم پیش بینی مسیرهای عبوری ایمن، سختی پایش کپسول ها و غیره، انتقال کپسول ها به داخل ساختمان را امری اجتناب ناپدیر می سازند. در این خصوص راه کارهای خاصی وجود دارد که خطرات مربوطه را تا حد قابل قبولی کاهش می دهد.

بدون شک اجرای سیستم مرکزی کنترل و انتقال گاز و بویژه استفاده از کابینت های ایمنی ضد آتش تایپ ۹۰ مخصوص کپسول و سیلندرهای گاز از مهمترین این راه کارها به شمار آمده و استفاده از آنها در چنین شرایطی اکیدا توصیه می گردد! در این راستا شرکت مهندسی پترونیک صنعت با بهره گیری از توان بازرگانی و فنی خود آمادگی دارد در خصوص مشاوره، تامین و نصب و راه اندازی این دسته از تجهیزات، تجارب خود را با خریداران و کارفرمایان محترم به اشتراک گذارد.

تصاویر
  • پیشگیری از انفجار کپسول‌ گاز در مراکز آزمایشگاهی، درمانی و صنعتی
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

برای مشاهده آخرین اخبار و اطلاعیه ها عضو خبرنامه سایت شوید

  • پترونیک
آدرس

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان سی و هفتم، پلاک 36، ساختمان سینا، واحد 4 ،کدپستی: ۱۹۹۸۸۱۳۳۸۵

شماره‌های تماس

شماره‌های تماس:

021-88681088 و 88681872-021

ایمیل
ایمیل: info@petronic.ir

درباره پترونیک

شرکت مهندسی پترونیک صنعت (سهامی خاص) با هدف ایجاد توانایی در تجهیز کامل آزمایشگاه ها و سایت های آزمایشگاهی مبتنی بر اصول فنی و ایمنی بگونه ای که موجبات عملکرد صحیح آزمایشگاه ها را فراهم آورده و به تبع آن دقت در خروجی های آنها را تضمین نماید تاسیس گردید.

بیشتر بخوانید

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت مهندسی پترونیک صنعت می باشد. | حریم خصوصی

|