شرکت مهندسی پترونیک صنعت
شرکت مهندسی پترونیک صنعت راهکارهای برتر آزمایشگاهی

فیلتر باکس کربن اکتیو چند لایه

فیلتر باکس کربن اکتیو چند لایه | Multi-layer filter box

یکی از معضلات و مشکلات زیست محیطی در آزمایشگاه ها عدم فیلتراسیون مناسب گازهای مضر خارج شده از انواع هودهای آزمایشگاهی می باشد. با توجه به اینکه اغلب آزمایشگاه های کشور در کنار یا داخل بافت مسکونی شهرها واقع شده اند لذا به دلیل پخش شدن اگزاست های سمی و مضر هودها برای ساکنان ساختمان های همجوار مشکلات زیادی را بوجود خواهد آورد. همچنین با توجه به اینکه محل قرار گیری فن های سانتریفیوژ مکنده هودهای آزمایشگاهی معمولا در روی پشت بام ها در کنار سایر تجهیزات تهویه ساختمان آزمایشگاه (مانند کولر، و انواع HVAC) می باشد، بدیهی است در صورت عدم استفاده از فیلتر مناسب بخارات سمی و خطرناک خارج شده از فن ها مجددا به داخل فضاهای ساختمان وارد می گردند که مسئله ای قابل تامل است!
در این راستا شرکت مهندسی پترونیک صنعت پس از مشاهده مشکلات مذکور و نیز به منظور ارتقاء سطح ایمنی و نیز حفاظت محیط زیست مبادرت به ساخت و تولید محصول جدید خود (فیلتر کربن اکتیو کربن یا ذغال فعال شده شده) بنام “فیلتر باکس چند لایه | Multi-layer filter box” با قابلیت های متنوع نموده است.

فیلتر کربن اکتیو کربن یا ذغال فعال شده شده با نام‌ هایی مانند کربن اکتیو شده یا ذغال فعال نیز شناخته می‌گردد. کربن فعال | کربن اکتیو به کربنی گفته می‌شود که توسط اکسیژن عمل آوری و فرآوری شده است به شکلی که سوراخ‌های ریز بی شماری (میلیون‌ها) در میان اتم‌های آن بوجود آمده است (مدل کوچکتری از سنگ پا) کربن عمل آورده شده فوق به قراری فعال می‌گردد که با مقدار جزیی از آن می‌توان سطح بسیار وسیعی را برای ساخت فیلتر آماده ساخت. بطور نمونه یک گرم کرین اکتیو برای آماده‌سازی پانصدمتر مربع فیلترهوا (یک چهارم یک زمین فوتبال آمریکایی) به منظورجذب فیزیکی یا صورت گرفتن واکنش جذب شیمیایی برای فیلترکردن گازهای آلاینده کافی می‌باشد. به طور مثال فیلتر آماده شده توان جذب مقدار قابل اندازه گیری از گاز نیتروژن را داراست. جذب نیتروژن با تغییر فیزیکی و پس از تبدیل آن به مایع صورت می‌گیرد. فیلترهای کربن اکتیو توانایی جذب بازمانده‌های واکنش های شیمیایی و بسیاری دیگر از گازهای آلاینده محیط نظیر NO2 ،NO ،CO2 ,CO و همچنین ترکیبات آلی فرار (VOC) ها، بنزن، رادون، فرمالدئید و غیره را دارند. سرب و SO2 (اکسیدگوگرد) نیز توسط کربن اکتیو از هوا حذف می‌گردند. چگونگی عملکرد فیلتر روش جذب سطحی گازها پس از انقباض و تغییر فیزیکی شان به شکل مایع صورت می‌گیرد. این فیلترها دارای درجه‌بندی‌هایی بوده و در گریدهای (طبقه‌بندی براساس میزان جذب) متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیلترها پس از طی دوره زمانی مشخصی باید تعویض شوند.

ویژگی ها:

– باکس فیلتر ساخته شده از ورق های استنلس استیل ضد زنگ
– دارای ساختار مدولار
– دارای کارتریج فیلترهای چندگانه با ظرفیت و گریدهای مختلف
– امکان قرار گیری فیلترهای هپاو اولپا در کنار فیلترهای کربن اکتیو
– امکان قرار گیری پیش فیلترهای سلولزی
– مجهز به فن سانتریفیوژ ضد اسید و یا ضد انفجار با قدرت مکش متناسب با قابلیت غلبه بر افت فشار ناشی از فیلترها
– دارای ابعاد و سایزهای متنوع بر اساس میزان دبی مورد نیاز
– قابل استفاده برای انواع هودهای شیمیایی، هودهای کانپی و نیز هودهای بازویی
– کاهش میزان بوی بد ناشی از اگزاست هودهای آزمایشگاهی
– جذب تراشه و ریز گردهای احتمالی در بخارات خروجی
– جذب بازمانده‌های واکنش های شیمیایی و بسیاری دیگر از گازهای آلاینده ها نظیر NO2 ،NO ،CO2 ,CO، ترکیبات آلی فرار، بنزن، رادون، فرمالدئید، سرب و SO2 (اکسیدگوگرد) و غیره
– مناسب آزمایشگاه ها با کاربری مختلف بویژه آزمایشگاه های صنایع داروسازی، نفت، گاز پالایش و پتروشیمی، مواد غذایی، صنایع شیمیایی و  …

جهت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

فیلتر باکس کربن اکتیو چند لایه

بالا
شرکت مهندسی پترونیک صنعت

youtube linkedin