شرکت مهندسی پترونیک صنعت
شرکت مهندسی پترونیک صنعت راهکارهای برتر آزمایشگاهی

سیفون های ضد اسید پلی پروپیلن

سیفون های ضد اسید از جنس پلی پروپیلن (Polypropylene)

سیفون-ضد-اسید-آزمایشگاهی-از-جنس-پلی-پروپیلن-PP

در بحث شناسایی و کاربرد پلیمرها در طراحی صنعتی، پلاستیک پلی پروپیلن (Polypropylene) که به اختصار PP نامیده می شود، به عنوان یکی از قابل توجه ترین مواد محسوب می شود.

از ویژگی های کلی پلاستیک پلی پروپیلن، می توان موارد ذیل را برشمرد:

– مقاومت بالا در برابر اسیدها، بازها و چربی ها؛ مناسب کاربری آزمایشگاهی
– قیمت مناسب
– غیر سمی بودن نسبی
– قابلیت جوش حرارتی
– قابلیت بازیافت
– مقاوم در مقابل ساییدگی و خراش
– عدم ایجاد صدای ناشی از ارتعاش به خاطر صیقل بودن سطوح داخل لوله و جنس ویژه آن .سر و صدای مربوطه به کلیه ارتعاشات ناشی از جریان مایع داخل لوله ها و اتصالات که در انواع فلزی یک عیب به شمار میرود، در اتصالات پلی پروپیلنی به حداقل کاهش می یابد.
– عدم رسوب گرفتگی به دلیل صاف و صیقل بودن سطح داخلی لوله و اتصالات
– مقاوم در برابر نفوذ اکسیژن
– غیر قابل نفوذ در مقابل گازها
– از لحاظ ساختاری پلی پروپیلن یک پلیمر وینیلی بوده و بسیار شبیه به پلی اتیلن است .پلی پروپیلن دارای مقاومت الکتریکی و شیمیایی خوب در دمای بالاست . اگر چه خواص پلی پروپیلن خیلی شبیه پلی اتیلن است ، ولی تفاوت های اساسی با هم دارند . پلی پروپیلن دارای چگالی کمتر و دمای نرم شوندگی بالاتری نسبت به پلی اتیلن است. پلی پروپیلن بر خلاف سایر پلیمرها ،‌مانند پلی اتیلن که در دمای ۱۰۰ Cذوب می شود ، در دمایی در حدود ۱۶۰ Cدرجه سانتی گراد ذوب می شود . پلی پروپیلن از مونومر پروپلین با روش پلیمریزاسیون زیگلر – ناتا به کارگیری کاتالیزور متالوسین حاصل می شود . روش های پلیمراسیون پلی پروپیلن منجر به تولید محصولاتی با جرم های مولکولی متفاوت است ، به طوری که منحنی توزیع جرم مولکولی پهن می شود و همین امر باعث رفتار ویسکو الاستیک در پلیمر می شود.
ناهمواری سطح داخلی لوله تقریباً صفر است و در نتیجه افت فشار ندارد.
– ضریب انبساط طولی آن بسیار کم و در حد فلز می باشد.

Labstream PP bottle trap 1,5″x40mm, clear cup

– سیفون های پلی پروپیلن (PP bottle trap) کمپانی Labstream هلند با کد ۲۰۳-۵۲ با محفظه / ترپ شفاف تولید می گردد که این امر موجب می شود در صورتیکه اجسام کوچک با ارزش (مانند انگشتر پرسنل آزمایشگاه) در آبراه سینک بیافتد براحتی در ترپ سیفون به دام افتاده و با چشم نیز دیده شود.
– همچنین استفاده این سیفون ها علاوه بر زیبایی ظاهری و نیز مقاومت بالای شیمیایی مانع از انتشار بوی بد فاضلاب به داخل آزمایشگاه خواهد شد.


دانلود کاتالوگ

 PP Trap_Labstream

 

بالا
شرکت مهندسی پترونیک صنعت

youtube linkedin