شرکت مهندسی پترونیک صنعت
شرکت مهندسی پترونیک صنعت راهکارهای برتر آزمایشگاهی

رویه ضد اسید HPL (اچ پی ال)

رویه ضد اسید فاندرماکس - پترونیک  رویه ضد اسید فاندرماکس اتریش - پترونیک

   

رویه ضد اسید HPL (اچ پی ال) با کاربری آزمایشگاهی

اچ پی ال (HPL) مخفف High Pressure Laminate می باشد. صفحات HPL واقعی صفحاتی هستند که از بهم پیوستن لایه هایی از جنس سلولز با رزین های فنولیک در درجه حرارت بالا حدود ۱۸۰ درجه سانتی گراد و نیز قرار گرفتن در فشاری حدود ۸۰ بار تولید می گردند. لایه خارجی این صفحات نیز با استفاده از تکنولوژی خاص مقاوم سازی سطوح در برابر عوامل شیمیایی خورنده مقاوم می گردد. این ویژگی ها سبب شده که HPL در حال حاضر یکی از مناسبترین گزینه های مقاوم در برابر مواد شیمیایی بعنوان رویه های میزهای آزمایشگاهی و یا جداره داخلی هود های شیمیایی که همواره در تماس با مواد شیمیایی می باشند مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی هایی از قبیل مقاومت بالا , بی نیاز از شستشو , خاصیت ضد خش , مقاومت مکانیکی , مقاومت بالا در برابر آتش سوزی ,کارکرد آسان , نصب خشک ، خاصیت ضد باکتری و الکترو استاتیک از خواص فوق العاده این محصول به شمار می روند. مانند سنگ کدر نمیشود. مانند کامپوزیت کثیف نمیشود ، آتش نمی گیرد و نیازی به نظافت ندارد. مانند چوب ترموود نیازی به ریکاوری ندارد. مانند چوب پلاست دچار رنگ پریدگی نمیشود. محصولی بی نظیر و بدون رقیب ، فقط کافیست تا HPL را در آب جوش قرار داده تا متوجه صحت گفتار ما شوید.

مقاومت رطوبتی:
ورقه های H.P.L به علت تراکم زیاد در برابر آب و بخارآب مقاوم است ، ورقه ورقه نمی شود و ترک نمیخورد و در حالت غوطه ور در آب کمتر از ۶ درصد جذب رطوبت میکند و افزایش ضخامت ناشی از این جذب آب هم بسیار ناچیز است و کمتر از ۱۰درصد میباشد.

مقاومت حرارتی:
ورقه های H.P.L نسبت به شوک حرارتی مقاوم است و دمای خشک را تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد تحمل می کند . در برابر حرارت سیگار مقاوم است و اثری از آن باقی نمی ماند . ضریب انبساط خطی آن بسیار ناچیز است و تغییرات ابعادی در دمای بالا کمتر از ۳ درصد می باشد.

مقاوم در برابر الکتریسیته:
به دلیل استفاده از چسب رزین فنولیک در تولید فرمیکا (H.P.L ) در مقابل جریان الکتریسیته مقاوم است .

مقاوم در برابر مواد شیمیایی:
به دلیل استفاده از چسب رزین ملامین در سطح لایه ورقه های H.P.L در مقابل اسید ها مقاومت نسبتا خوبی را دارا می باشند. میزان مقاومت این صفحات برای اسیدها با درصد غلظت های مختلف متغیر بوده لذا می بایست به جدول مقاومت محصول و شرایط تست آن مراجعه نمود.

خش نا پذیری:
وجود لایه ملامینه نهایی در صفحات H.P.L عامل مقاوم شدن این صفحات در مقابل خش پذیری است.

مقاومت مکانیکی:
ترکیب مقاومت خمشی و قابلیت ارتجاعی سبب مقاوم شدن ورقه های H.P.L در برابر ضربه های وارده میگردد. از این رو در نمای ساختمان ، سطوح ورقه های H.P.L در مقابل فشارهای گوناگون از جمله فشار باد از خود عکس العمل خوبی نشان می دهد.

نکته مهم: هریک از رویه های میزهای آزمایشگاهی دارای محاسن و معایبی مختص به خود می باشند و برای کاربری خاصی تولید می گردند. بر خلاف نظر برخی فروشندگان که محصول خود را کاملا مقاوم در برابر کلیه عوامل شیمیایی، حلال ها، رنگ ها و … معرفی می نمایند، هرگز رویه ای را نمیتوان یافت که بطور صد در صد دارای مقاومت در برابر انواع عوامل شیمیایی و ضربات فیریکی باشد! لذا با در نظر گرفتن کلیه فاکتورها منجمله زیبایی، میزان مقاومت فیزیکی، شیمیایی، مقاومت در برابر رطوبت و آب، یکپارچگی و نیز قیمت در میان تمام گزینه های موجود می توان صفحات HPL (البته با گرید آزمایشگاهی) را یکی از مناسبترین رویه ها معرفی نمود. بدیهی برای برخی کاربردهای خاص که HPL در آنها ضعف دارد می توان رویه های دیگر را پیشنهاد نمود. کارشناسان این شرکت آمادگی دارند در خصوص انتخاب رویه مناسب برای آزمایشگاه ها بر اساس نوع کاربری آنها به خریداران محترم مشاوره دهند. ضمنا امکان تحویل نمونه رویه HPL قبل از خرید جهت انجام تست عملی نیز برای خریداران میسر می باشد. در این خصوص با کارشناسان بخش فروش پترونیک تماس حاصل فرمائید.

از آنجائیکه کیفیت مهمترین اصل در تولیدات شرکت پترونیک می باشد لذا در انتخاب مواد اولیه با کیفیت که ضامن رسیدن به این اصل می باشد بسیار حساس می باشیم. پس از سال ها تجربه، بررسی و امتحان رویه های HPL (گرید آزمایشگاهی) برندهای مختلف، محصولات تولیدی کمپانی های FunderMax (فاندرمکس اتریش) و Trespa (ترسپا هلند) را در مقایسه با سایر برندها مقاوم تر و زیباتر یافتیم. در حال حاضر شرکت مهندسی پترونیک صنعت در پروژه های میزبندی و سکوبندی آزمایشگاهی خود از اچ پی ال های بسیار باکیفیت این کمپانی ها با گرید آزمایشگاهی سری های: MaxResistance2 فاندرمکس اتریش و یا Toplab plus ترسپا هلند با ضخامت ۱۹ و یا ۲۰ میلیمتر استفاده می نماید. این رویه ها یکی از گزینه های مناسب در کنار سایر رویه ها مانند رویه های سرامیکی یکپارچه سیستم سرام آلمان است که در ساخت محصولات پترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. جهت آشنایی بیشتر با رویه های HPL ضد اسید فاندرماکس، کاتالوگ فنی محصولات را توسط لینک ذیل دانلود فرمائید.

۱- دانلود کاتالوگ فنی (فاندرمکس اتریش)

 Resistance2_GB_Web_March2015


۲- دانلود کاتالوگ فنی (ترسپا هلند)

 

ویژگی های کلی رویه های “اچ پی ال” :

– یکپارچگی
– زیبایی منحصر بفرد
– ضد آب و با قابلیت شستشو و استریل شدن
– مقاومت فیزیکی و شیمیایی مناسب
– مقاوم در برابر حرارت
– دارای سطح مات و ممانعت از انعکاس نورهای مزاحم
– ضخامت ۱۹ میلی متر
– قیمت مناسب
– سهولت در نگهداری و تعمیرات
– با دوام
– مقاوم در برابر آتش


گالری تصاویر:

تصاویر ذیل مربوط به برخی از پروژه هایی است که این شرکت از HPL بعنوان رویه سکوهای آزمایشگاهی استفاده نموده است:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

بالا
شرکت مهندسی پترونیک صنعت

youtube linkedin